Wykonanie projektu

Projekt obiektu budowlanego możemy podzielić na dwa różne etapy:

Jest to opracowanie służące do uzyskania pozwolenia na budowę.


W skład projektu budowlanego wchodzą najczęściej podstawowe projekty branżowe, wykonywane przez projektantów posiadających uprawnienia w danej specjalności:

Projekt budowlany przygotowuje się w formie spiętych teczek formatu A4, z czego cztery sztuki należy złożyć do urzędu w celu uzyskania pozwolenia na budowę.

Stanowi uzupełnienie projektu budowlanego o szczegóły niezbędne do realizacji obiektu na budowie, a także pomocne w wykonaniu kosztorysu budynku.

W skład projektu wykonawczego mogą wchodzić bardziej szczegółowe rzuty i przekroje, dodatkowe detale budowlane z dobraniem producentów poszczególnych komponentów, dodatkowe zestawienia (np. stali czy elementów więźby), dokładny rozstaw punktów świetlnych czy przebieg kanałów wentylacyjnych.

Jednak w przypadku tak małych inwestycji jak dom jednorodzinny bardzo często zamiast dodatkowego projektu wykonawczego uzgadnia się po prostu opracowanie dokumentacji budowlano-wykonawczej (stanowiącej już rozszerzone opracowanie projektu budowlanego) – aby zamknąć całość w jednym etapie.

Tekst pobrany ze strony internetowej: www.projekty-indywidualne.pl

Projekty domów

POLUB NAS NA   

© splajnprojekt.pl. Design by splajnprojekt.pl

Splajn Projekt to biuro projektowe prowadzące działalność na terenie województwa pomorskiego (architekt Kartuzy, architekt Żukowo). Wykonujemy projekty domów jednorodzinnych i wielorodzinnych oraz pełnobranżowe projekty budowlane. Biuro realizuje zarówno projekty katalogowe jak i indywidualne zamówienia Klientów. Biuro projektowe Splajn Projekt współpracuje z doświadczonymi projektantami przy realizacji pełnobranżowych projektów budowlanych. Tagi: biuro projektowe Kartuzy | biuro projektowe Żukowo | projekty Żukowo | projekty Kartuzy
Architekt Kartuzy | Architekt Żukowo